Czerwiec 27th, 2013

Zabawki edukacyjne

Sport, by admin.

zabawkiDzieci są ciekawe otaczającego je świata. W jego poznaniu pomocne będą zabawki edukacyjne. W zależności od upodobań i zainteresowań rodzice mogą zadbać o prawidłowy rozwój fizyczny, a także psychiczny dziecka. W zależności od okresu rozwoju, w którym dziecko obecnie się znajduje, posiada różne zainteresowania. Dlatego też zabawki powinny być dostosowane do wieku malucha, by zbyt szybko się nie znudziły oraz do płci zabawki dla dziewczynek oraz dla chłopców.

  • Zabawa to podstawa efektywnego rozwoju malucha. Przy wyborze zabawki należy wziąć pod uwagę to, czym dziecko się interesuje. Dzięki właściwym zabawkom mamy możliwość ukierunkowania pasji i zainteresować dziecka. Istnieje wiele zabawek, które rozwijają talenty muzyczne, plastyczne, ale również manualne i takie, które rozwijają zdolności językowe. Idealną zabawką dla majsterkowicza będzie zabawka z odpowiednią ilością elementów, które można przesuwać, przybijać, przekładać, np. tablica korkowa z młotkiem dla starszych dzieci. Z kolei dla dziecka z zainteresowaniami muzycznymi świetną zabawką, będzie ta, która wydaje z siebie dźwięk, łatwo zapadający w pamięć i miły dla ucha.
  • Oczywiście nie należy zapominać o najmłodszych. Dla nich świetnym pomysłem mogą być zabawki np. do kąpieli, podczas której wodoodporna książeczka poszerzy horyzonty początkującego czytelnika. Zabawki edukacyjne całkowicie eliminują zachowania agresji. Dla przykładu zabawka wykonana z pluszu jest delikatna i automatycznie powoduje, że dziecko ją przytula. Zabawki edukacyjne pobudzają twórcze myślenie, przez co uatrakcyjniają zabawę.
  • Trzeba pamiętać, że tylko zabawka z atestami daje gwarancję bezpiecznej zabawy i jednocześnie sprawi, że dziecko nie udławi się małymi elementami. Bezpieczne zabawki, to takie, które są wykonane z odpowiednich materiałów, takich jak np. karton, plastik, drewno, lub inne ekologiczne tworzywa.
  • Właściwa zabawka pozytywnie wpływa na procesy poznawcze malucha. Sprawia, że poznawanie świata staje się o wiele bardziej ciekawsze i bardziej urozmaicone. Jest to niezwykle ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę.

Back Top

Comments are closed.