Styczeń 20th, 2016

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej – garść przydatnych informacji.

Sport, by admin.

Polscy kibice czekali na ten moment od naprawdę długiego czasu. W tym roku – począwszy od 15 stycznia – rozgrywane są u nas Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej. Zawody przeznaczone są dla panów i od samego początku rozgrywek przyciągają ogromne tłumy kibiców. Szczęściarze zasiadają na widowni w halach, w których rozgrywane są mecze, pozostali mogą śledzić to wielkie wydarzenie przed ekranem telewizora.

Kto bierze  udział w Mistrzostwach  w piłce ręcznej.

W zawodach bierze udział szesnaście drużyn, które uważane są obecnie za najlepsze na Starym Kontynencie. Wyłonione zostały one w drodze eliminacji. Zwycięska drużyna będzie pewna udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które zostaną rozegrane w tym samym roku. Zwycięstwo uprawnia także do udziału w Mistrzostwach Świata. Prawo do udziału w tych ostatnich zawodach będą miały także drużyny, które staną na drugim oraz trzecim stopniu podium. Dwie drużyny, którym uda się uplasować najwyżej, a nie uzyskały kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w 2015 roku, będą mogły wziąć udział w turniejach kwalifikacyjnych. Wśród tych drużyn znajduje się także Polska, która ciągle musi walczyć o prawo udziału w najbliższej Olimpiadzie.

Maskotka Mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

Wszystkie mistrzowskie imprezy sportowe mają swoje logo oraz maskotkę. Nie inaczej jest w przypadku rozgrywanych właśnie Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. Maskotkę znamy od 20 grudnia 2014 roku. Po jej zaprezentowaniu ogłoszono konkurs na imię. Wzbudził on naprawdę ogromne zainteresowanie. Nadesłano aż siedemset propozycji, z których zdecydowano się wybrać imię High Five. Logo przedstawiono kibicom jeszcze wcześniej, bo w kwietniu 2013 roku. Autorem projektu jest Artur Gosiewski, który postanowił wykorzystać w stworzonym przez siebie logo tylko trzy kolory: biel, czerwień oraz złoto. Dwie pierwsze barwy to bezpośrednie nawiązanie do kolorów narodowych Polski. Złoto jest symbolem zwycięstwa, a więc tego, na czym zależy wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej odbywają się w halach sportowych aż czterech miast. Kibice mogą obserwować zmagania zawodników w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Sopocie. W każdym miejscu organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby zawody odbyły się zgodnie z planem i bez niepotrzebnych komplikacji. Jak dotąd doskonale się to udaje. Zawody kończą się 31 stycznia – wówczas wyłoniony zostanie zwycięzca.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej to wielka impreza sportowa, na którą miłośnicy piłki ręcznej czekali od lat. Liczymy na jak najlepszy wynik polskiej drużyny.

Autorem artykułu jest : http://www.sport-transfer.com.pl/

Back Top

Comments are closed.