Sierpień 17th, 2012

Rowery dziecięce to doskonała forma zabawy dla dzieci

Sport, by admin.

rowery dziecięceRowery dziecięce to chyba jedna z niewielu zabawek, której używały wszystkie obecnie żyjące pokolenia. Dla naszych rodziców lub dziadków nie był to jednak tak dostępny towar jak teraz. W dawnych czasach kiedy ludzie nie byli zamożni, a rodziny wielodzietne były obowiązującym standardem modelu rodziny środki finansowe nie pozwalały aby każde dziecko dostawało nowe książki, buty czy zabawki.

Rower także nie był łatwo dostępnym produktem. Do masowej produkcji i sprzedaży trafił w zbliżonej do dzisiejszych modeli postaci, dopiero na początku dwudziestego wieku. Chociaż Leonardo da Vinci już w epoce renesansu opracował pierwszy koncepcyjny plan budowy tego przedmiotu. Jeżeli już był w domu często nie wolno było używać go do zabaw i wygłupów z rówieśnikami. Ponieważ służył za środek do lokomocji, załatwiania sprawunków i potrzebnych spraw. Nasi rodzice żyli w trochę lepszych czasach. Chociaż w czasach Polski Ludowej zdarzały się przejściowe problemy z dostawą poszczególnych asortymentów do sklepów. To jednak właśnie w tamtych czasach rowery dziecięce były powszechnym towarem, który był marzeniem naszych rodziców i tysięcy ich rówieśników. Szczególnie w czasach kiedy nie było komputerów a dzieci całe lato spędzały na zabawach z kolegami na podwórku. Trzepak, skakanka czy biała kreda do malowania po asfalcie czy rowerek to proste zabawki, które pozwalały na wiele godzin pomysłów do niezapomnianej zabawy. Nic dziwnego, że zabawka ta po dziś dzień cieszy się popularnością. Po pierwsze dlatego że cóż innego rodzice lub dziadkowie mogą podarować swoim pociechom jak nie to z czego użytkowania sami czerpali największą frajdę. Po drugie rower ma i tak w sobie jakąś magiczną siłę przyciągania, która sprawia że maluch widzący kolegę na rowerku, sam też chce się przejechać. Nie powinno to dziwić człowiek od wieków marzył o tym aby poruszać się w inny sposób niż tylko pieszo, powstały statki, rowery, samochody w końcu samoloty. Rower jest tym co pozwala brzdącowi pokonać własne bariery, uzyskanie prędkości większej niż 10 kilometrów na godzinę może dawać olbrzymią przyjemność i satysfakcję.

Nie zależnie od czasów,  rowery dziecięce są tym co dzieci bardzo lubią, dają one możliwość wykonania czegoś samodzielnie, dają najmłodszym nieprawdopodobną satysfakcję z pierwszych samodzielnie przejechanych kilometrów, pozwalają tez na poczucie prędkości wygenerowanej pracą własnych mięśni.

Back Top

Comments are closed.