Sierpień 9th, 2012

Projekt Orlik 2012

Sport, by admin.

Orlik 2012Aktywność fizyczna i sportowa naszych dzieci zawsze dla każdego rodzica jest ważna tylko nie zawsze i nie wszędzie są możliwości i miejsca, w których dziecko mogłoby ją bezpiecznie rozwijać stąd pomysł na to, aby w każdej gminie był Orlik. Tworzenie boisk czy obiektów sportowych Orlik 2012 jest inicjatywą rządową, która ma na celu nie tylko oderwanie naszych dzieci od komputerów czy innych nowoczesnych gadżetów, ale też poprawienie ich sprawności fizycznej, a najlepiej będzie to zrobić wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba i  nie chodzi tylko o obszary wiejskie.

Najlepsze miejsce do uprawiania sportu

Bardzo często nawet w dużych miastach brakuje miejsc, gdzie nasze dzieci mogłyby pograć w piłkę czy trenować jakąś dyscyplinę sportową i to zupełnie za darmo, bo o to właśnie chodzi czyli o dostępność takiego boiska sportowego dla każdego kto tylko będzie chciał pograć czy potrenować. Tego rodzaju obiekty sportowe przygotowywane są w sposób profesjonalny i automatycznie zostają dopasowane do potrzeb potencjalnych użytkowników czyli dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Koszt przygotowania takiego jednego orlika jest bardzo wysoki i finansowany na różnych szczeblach hierarchii finansowej naszego kraju, co daje każdej gminie możliwość posiadania takiego obiektu na swoim terenie. Na pewno jest to bardzo korzystne dla rozwoju dzieci i młodzieży w takich miejscach, bo mogą w pozytywny sposób spożytkować energię i zadbać same o swój rozwój fizyczny.

Projekt Orliki 2012

Mimo znacznego dofinansowania z rządu i innych miejsc czy instytucji, a nawet znalezieniu sponsorów i tak nie każda gmina w naszym kraju będzie sobie mogła na wybudowanie takiego obiektu pozwolić, bo koszty i tak przewyższą ich możliwości finansowe. Chyba każdego rodzica najbardziej ucieszyłby fakt, że jego dziecko i to zarówno kilkuletnie, jak i nastoletnie wychodzi na orlik pograć z przyjaciółmi w piłkę czy potrenować, a nie siedzi przed komputerem lub wybiera się w miejsce, w którym absolutnie nie powinno go być. Niestety nasze dzieci często są na to narażone, ponieważ nie mają, gdzie „wyładować” swojej nadmiernej energii i  są zbyt podatne na wpływy innych, a to oznacza, że mogą zająć się tym czym nie powinny i na pewno spędzają czas w towarzystwie osób, w których nie powinny go spędzać.

Jednakże ktoś w końcu pomyślał o tych, którzy za kilka lat będą tworzyć silę naszego państwa i to nie tylko pod względem intelektualnym, a to do rodziców należy ich wychowanie, ale muszą mieć do tego odpowiednią pomoc ze strony władz, bo sami rodzice niewiele zdziałają jeżeli dzieci nie będą mieć gdzie spędzić czasu aktywnie i bezpiecznie.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: dystrybutora sprzętu sportowego sport-transfer.com.pl

Back Top

Comments are closed.