Październik 29th, 2012

Kompozyt – nowość dla Twojego domu

Budownictwo, by admin.

Spośród interesujących materiałów, które pojawiły się ostatnio na rynku artykułów budowlanych warto wyróżnić deski kompozytowe, które idealnie nadają się na elewację domu.

Jeśli tradycyjny tynk nie jest tym, co może zaspokoić nasze potrzeby w zakresie estetyki budynku, to warto zwrócić swoje oczy ku desce kompozytowej, która z pewnością urozmaici i ozdobi bryłę domu.

Estetyka

Deski kompozytowe posiadają różną kolorystykę, dzięki czemu można dobrać kolor odpowiadający potrzebom. Dom wykończony z zewnątrz deską kompozytową wygląda naprawdę bardzo ładnie. Warto obejrzeć realizacje elewacji dostępne w Internecie, aby zrozumieć, że wykonana z kompozytu elewacja (lub tylko jej fragmenty wykonane z zastosowaniem tego materiału) jest wręcz spełnieniem naszych estetycznych marzeń. W dodatku możemy ułożyć deski wykonane z kompozytu tak jak nam się podoba – pięknie zaprezentują się ułożone poziomo, ale być może dla estetyki akurat naszego budynku będzie lepiej, jeśli zostaną ułożone pionowo, czy na skos.

Trwałość

Specjalna technologia tworzenia kompozytu sprawia, że materiał ten łączy zalety drewna i tworzywa sztucznego właśnie dlatego, że powstał w wyniku innowacyjnego połączenia włókien drewnianych z PVC. W efekcie zyskujemy materiał, który w znacznym stopniu wygląda jak drewno, ale jest nieporównanie bardziej od niego trwały. Deski kompozytowe wyróżniają się tym, że są niepodatne na trudne warunki atmosferyczne, na które oprócz opadów deszczu składa się jeszcze niska i wysoka temperatura oraz promieniowanie słoneczne. Deska kompozytowa znakomicie radzi sobie z nimi wszystkimi, co sprawia, że zastosowanie jej na elewacji zarówno chroni tynk ściany jak i przyczynia się do tego, że mamy na domu materiał, który nie pęka, nie pęcznienie, nie płowieje, nie rozwarstwia się ani w żaden inny sposób nie robi nam kłopotów.

Warto do elewacji wykorzystywać produkty będące ucieleśnieniem myśli technologicznej, które zarazem przedłużą żywotność budynku jak również sprawią, że będzie się on doskonale się prezentował.

Back Top

Comments are closed.