Wrzesień 4th, 2012

Czym jest botox?

Zdrowie, by admin.

botoxBotoks możemy wykorzystywać w tradycyjnej medycynie a nie tylko jej estetycznej odmianie. Botoks można stosować na dwa bardzo utrudniające nasze życie problemy, jakie stanowią przewlekłe bóle głowy pochodzenia migrenowego, a także na nadmierną potliwość naszego organizmu. Głowa jest niezwykle delikatnym organem naszego ciała i niezmiernie ważnym bo stanowi osłonę dla naszego mózgu i oddziaływać na nią może wiele czynników pozytywnych, jak i tych negatywnych, które wywołują u nas niepożądane efekty. Do tych negatywnych zaliczyć możemy migrenowe bóle głowy, które dodatkowo spowodowane są złym napięciem mięśni i skóry na głowie i wokół niej. Często słyszymy, że ktoś ze znajomych czy krewnych twierdzi, że cierpi na częste migreny, ale czy wiemy na pewno kiedy ból głowy kwalifikuje się z medycznego punktu widzenia do bólu migrenowego?

Z występowaniem u nas migreny możemy mieć do czynienia wtedy kiedy ból taki występuje u nas prawie przez cały miesiąc i żadne tabletki nie mają wpływu na jego całkowite zlikwidowanie. Wtedy właśnie botoks jest idealnym rozwiązaniem naszego problemu, który nie ma się co łudzić jest naprawdę poważny i sprawia nam trudności lub uniemożliwia wręcz wykonywanie codziennych obowiązków domowych lub zawodowych. Botoks w przypadku migreny stosuje się w sposób, który pozwala wyeliminować ból i towarzyszące mu inne objawy, jak: nudności, a nawet wymioty oraz znaczna nadwrażliwość na dźwięki i światło. Terapia z użyciem botoksu w tym przypadku polega na ostrzyknięciu w kilku miejscach szyi i głowy, co przez działanie leku pozwala nam normalnie funkcjonować na okres około dwunastu tygodni, a potem botoks wymaga uzupełnienia. Botoks w śmiertelnej dawce dla organizmu ludzkiego wynosi ok.3000 jednostek, dla  osoby o wadze ok.70kg, ale lepiej tej dawki nie przekraczać nawet przy znacznie wyższej wadze. W leczeniu jednak maksymalna dawka botoksu wynosi od kilku do 100 jednostek i następnie botoks może być użyty po upływie od 4 do 6 miesięcy, ale nie częściej niż trzy zabiegi z jego użyciem w ciągu roku.

Innym przykładem leczenia z użyciem botoksu mamy do czynienia przy leczeniu naszej nadmiernej potliwości.  Botoks wstrzyknięty w najbardziej potliwe miejsca naszego ciała czyli stopy, pachy i dłonie paraliżuje mięśnie (a raczej ich zakończenia nerwowe), co powoduje, że nie wydziela się pot. Zabieg jest może kosztowny, gdyż nie można za jednym razem ostrzyknąć wszystkich potliwych miejsc, ale na pewno jest opłacalny na dłuższą metę, gdyż osoby, które nadmiernie się pocą mniej po kuracji stresują się tym, czy ktoś widzi i czuje ich pot, co na pewno wcześniej musiało powodować duże zdenerwowanie i dyskomfort. Botoks produkowany jest tylko przez dwa koncerny na świecie w Ameryce i Francji i z tych krajów lub kontynentów jest sprowadzany.

Back Top

Comments are closed.