Sierpień 22nd, 2012

Co zrobić, gdy przeszkadza nam chrapanie?

Zdrowie, by admin.

Śpioch to typowa osoba, która uwielbia długo spać, późno wstawać i jeszcze dłużej po prostu leżeć w łóżku. Sen jest dla niego ważniejszy czasem niż jedzenie. W obecnych czasach, gdzie pośpiech jest wyjątkowo ważny dla każdego, czy to pracującej osoby, czy uczącej, spanie jest luksusem. Każdy z nas w takich sytuacjach, z całą pewnością może nazwać się śpiochem, bo kto nie lubi spać do późna, zwłaszcza, gdy przez cały tydzień trzeba było wstawać wcześnie rano, a kłaść się dość późno? Niewiele ludzi może pochwalić się możliwością wylegiwania się w łóżku,  a niestety są to najczęściej studenci, którzy mają zajęcia akurat po południu.

Jednak, gdy już pójdziemy spać do naszego cudownego łóżka, to już chcemy się wyspać. Tyle godzin ile tylko nam się uda. Czasem niestety coś nam przeszkadzania w całkowitym relaksie, związanym ze snem, mianowicie chrapanie drugiej osoby. Niektórzy potrafią zasnąć mimo dźwięków, które wydaje partner lub partnerka, ale niestety najczęściej bywa tak, że chrapanie jedynie bardzo przeszkadza zasnąć labo po prostu spać spokojnie całą noc drugiej osobie. Wiele par ma z tym problem, i nierzadko z tego powodu muszą spać osobno, gdyż jednak sen to podstawa funkcjonowania każdego człowieka, a gdy przeszkadza chrapanie, trzeba z tym walczyć, śpiąc osobno. Na szczęście dla tych biednych par jest wiele sposobów na pozbycie się tego problemu. Jest to bowiem problem wielu mężczyzn i kobiet, chociaż to najczęściej mężczyźni chrapią.

Aby wiedzieć, jak można sobie pomóc oraz swojemu partnerowi, należy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie co to jest chrapanie oraz dlaczego chrapniemy? Otóż chrapanie jest spowodowane tym, że podczas snu wiotczeją mięśnie języka i następuje jego wibracja, przez co wydobywają się takie przeróżne dźwięki, które doprowadzają innych do szału. Chrapanie może być skutkiem jakiegoś urazu, gdy np. w nasz nos uderzy piłka i złamie nam się nos, później mogą wystąpić problemy z udrożnieniem dróg oddechowych, przez co chrapiemy. Może to być spowodowane alergią, otyłością czy ogólnym osłabieniem mięśnie języka. Na szczęście jest to w wielu wypadkach uleczalne, a sztab profesjonalistów zajmujących się sposobami leczenia chrapania, zna wiele metod, które pozwolą spać spokojnie.

Jak wyleczyć chrapanie?

Jednym ze sposobów leczenia chrapania jest radiochirurgia, która ma na celu udrożnienie nosa. Jest to bardzo nowoczesna terapia i jest bardzo  skuteczna. Leczenia chrapania jest o tyle bardzo istotne, że może prowadzić do bezdechu sennego, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. Dlatego, gdy czujemy, że chrapnie się powtarza, co noc, a po długim śnie jesteśmy dalej niewyspani, warto udać się do lekarza, gdyż może to być dla nas niebezpieczne.

Źródło:  o chrapaniu i bezdechu na cmpromed.pl

 

 

 

Back Top

Comments are closed.